Lot No.: 609
Cukiernica
Paryż, Francois Nicoud (spadk. Maison Lavalée),
k. XIX w.
w formie wazki wspartej na czterech nóżkach utworzonych z liści akantu, którego wić oplata kolistą stopę, brzusiec cebulasty, giloszowany z nałożonymi
dwoma kartuszami z wiązanym monogramem BF, z boków dwa akantowe ucha, nakrywka zwieńczona plastycznymi gałązkami;
srebro próby 1 z głową Minerwy, wnętrze i częściowo powierzchnia złocone; wys. 21 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 15,5 cm; waga 757 g.
Paryż, Francois Nicoud (spadk. Maison Lavalée), k. XIX w.