Lot No.: 516
Zespół 6 talerzy
Francja, Limoges, wytwórnia La Porcelaine
Theodore Haviland, pocz. XX w.
talerze płytkie, o falistym, 6-dzielnym kołnierzu, ze szlakiem złotego ornamentu z winoroślą na kobaltowej obwódce wokół brzegu i złotym szlakiem
liściastych palmet poniżej. W lustrze para herbów pod korona hrabiowską; pierwszy herb posiada w polu I i IV herb Glaubicz, w II i III herb Janina, w tarczy
sercowej orzeł cesarski; drugi herb francuski z nadania Napoleona; Na dwu talerzach mała szczerba, pęknięcie kołnierza jednego talerza, rysa na czarnej
części tarczy herbowej na jednym talerzu.
Porcelana, kobalt, druk złoty, farby naszkliwne; wys. 2,5 cm, średnica 23 cm;
sygn. wyciskiem: litery T H pod dwudzielną gałązką, z 4-dzielną gwiazdką-rozetką pomiędzy literami; czarno złoty druk: krąg z marką i adresem magazynu:
FAIENCES, PORCELAINES, CRISTAUX/ GRAND DEPOT E.BOURGEOIS/ 21, Rue Drouot PARIS/ 33 rue St.Féréol MARSEILLE.
Francja, Limoges, wytwórnia La Porcelaine Theodore Haviland (zał. 1893, od 1931 - przejęta przez Haviland & Co. oraz Skład (Magazyn) Główny porcelany, ceramiki i szkła Emila Bourgeois w Paryżu, pocz. XX w.
Luksusowa porcelana znanego producenta z Limoges została zamówiona - razem z dekoracją heraldyczną - za pośrednictwem specjalistycznego Składy Porcelany,
Fajansu i Kryształów Emila Bourgeois, prowadzonego przez niego w Paryżu (później z filią w Marsylii) od 1848 roku aż do śmierci założyciela (1926).