Lot No.: 510
Mężczyzna grający w bule
Austria lub Czechy, Doubi - Eichwald?,
pocz. XX w.
na niskiej nieregularnej podstawie stojący na lekko ugiętych nogach mężczyzna w kapeluszu,
spodniach do kolan, zielonych pończochach, w czerwonej dwurzędowej kamizelce - kubraku;
lewą ręką podtrzymuje odgarnięte do tyłu poły długiego płaszcza, w opuszczonej prawej ręce
trzyma dużą kulę, szykując się do rzutu. Przetarcia farby na krawędziach podstawy.
Glinka terakotowa, malowana barwnymi farbami ceramicznymi półmatowymi; wys. 31 cm;
sygn. wyciskiem: 4412 BB, sześciopłatkowa rozetka, w owalnej podłużnej ramce: Verfielfältigung
vorbehalten (powtarzanie, powielanie zastrzeżone).
Austria lub Czechy, Doubi - Eichwald?, pocz. XX w.