Lot No.: 850
Zegar kominkowy, zwieńczony wazą
brąz złocony ogniowo, szkło;
Francja, 3 tercja XIX w.
podstawa prostokątna, z ryzalitowo wysuniętymi, ściętymi narożami, opasana perełką; obudowa mechanizmu w formie ołtarza antycznego z owalną, puklowaną wazą; frontowa ścianka bogato, plastycznie zdobiona wolutami, akantem, muszlami, palmetami, girlandą z owoców, kratka i głowami maszkaronów; boki kanelowane; tarcza srebrzona, giloszowana, z rzymskim podziałem godzinowym, osłonięta szklanymi drzwiczkami; podobnie zabezpieczony z tyłu mechanizm, z systemem bicia godzin i półgodzin i regulatorem wahadłowym; na płycie mechanizmu ozn.: "W / 122";
brąz złocony ogniowo, szkło; wys. 43 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 14,5 cm. Francja, 3 tercja XIX w.