Lot No.: 703
Patera
plater na miedzi sygnowany; Warszawa,
projekt Stefan Szubski, Br. Henneberg, ok. 1937.
kolista, z szerokim, kształtowanym kołnierzem zdobiona na całej powierzchni puncynowaniem, na odwrocie kołnierza napis grawerowany kursywą "Najlepszej koleżance w dniu ślubu koleżanki i koledzy dn. 25 kwietnia 1937;
plater na miedzi sygnowany (BR. HENNEBERGH R6 St. Szubski); wys. 2,2 cm, średn. 30,4 cm.
Warszawa, projekt Stefan Szubski, Br. Henneberg, ok. 1937.
Stefan Szubski był metaloplastykiem i projektantem znanym z nowatorskich projektów i stosowania oryginalnych technik złotniczych; pracował w warszawskiej firmie "Relief", której od 1938 r. był właścicielem. Być może pracował również dla firmy Henneberg. W 1938 r. otrzymał szereg wyróżnień na Międzynarodowej Wystawie Rzemiosł w Berlinie.