Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Lot No.: 208
Wojownik
brąz, odlew patynowany; wys. 33 cm;
Berlin, pocz. XX w.
figura młodego, półnagiego mężczyzny, z biodrami okrytymi skórą zwierzęcą, przewiązaną pasem z klamrą; mężczyzna zgina głownię miecza trzymanego oburącz; u jego stóp - okrągła tarcza; na owalnej, profilowanej podstawie sygnatura: "P. Kowalczewski";
brąz, odlew patynowany; wys. 33 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 11,7 cm.
Berlin, pocz. XX w.