Lot No.: 805
Zegarek damski, naręczny
złoto białe i żółte, 18 K, waga 70 g.
Francja, Paryż, firma Boucheron, 2 tercja XX w.
kwadratowa koperta i bransoleta w formie plecionki - złote; tarcza gładka, bez cyfr, z 2 wskazówkami i napisem u góry: "BOUCHERON"; od spodu cechy probiercze, nr "75959", a przy dolnej krawędzi napis: "BOUCHERON / Bt 1205255"; na zapięciu bransolety nieczytelny znak złotnika w rombie i próba złota: "750"; koronka z szafirkiem;
złoto białe i żółte, 18 K, kameryzowane; koperta 2 x 2 cm, dł. bransolety 16,2 cm; waga 70 g.
Firma jubilerska założona w 1858 przez Frederica Boucheron; od 1902 prowadzona przez syna - Louisa, który rozwinął produkcję wykwintnych, biżuteryjnych zegarków. Współczesny właściciel - Alain, prawnuk założyciela - kieruje firmą od 1980; w 1988 poszerzył asortyment o eleganckie perfumy i inne luksusowe kosmetyki.