Lot No.: 612
Komplet ceramiczny do ogrodu lub oranżerii
- cache-pot na słupku
nie sygnowane, Nieokreślona wytwórnia europejska
- Niemcy?, XX w.
- cache-pot na słupku
cylindryczny słupek lekko rozszerzający się ku dołowi z nastawianą lekko koniczną donicą - (cache-pot).
Zdobione granatowo-brązowo-zieloną dekoracją szkliwioną o rytym konturze; wokół słupka motyw dwu stylizowanych dwudzielnych drzewek z dwiema kremowymi różami, wokół donicy motyw czterech stylizowanych 2-dzielnych wolutowych "kapiteli";
majolika, szkliwa barwne lekko naciekowe, z ołowiową kopertą; wysokość całkowita - 112 cm, słupek - 82 cm, cache-pot - 30 cm;
nie sygnowane, na nie szkliwionym spodzie donicy ryte: 564.
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy?, XX w.
Stylizowana dekoracja roślinna utrzymana w konwencji stylistycznej 1 ćw. XX w. oraz dobra technologia i dobór kolorystyczny szkliw wskazują na warsztat - pracownię ceramiczną niemiecką, być może z kręgu Karlsruhe?