Lot No.: 602
Patera szklana w oprawie z brązu
szkło szlifowane i rżnięte, brąz złocony;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
stopa kolista, wypukła, z gwiazdą rżniętą na dnie, ujęta opaską z brązu złoconego, z motywem lauru; trzon wielogranny, rozszerzający się ku górze, fasetowany; misa z lustrem wgłębionym pośrodku, zdobionym ukośnym szlifem brylantowym, otoczonym szerokimi płaskimi fasetami, tworzącymi wielopłatkową rozetę; kołnierz uniesiony pionowo, dekorowany podobnie jak lustro - szlifem brylantowym; krawędź obrzeżona listwą z brązu złoconego, z ornamentem laurowym; powyżej trzonu patera opasana pierścieniem z brązu, z parą antabek w kształcie laurowych wieńców;
szkło szlifowane i rżnięte, brąz złocony; wys. 26,5 cm, średnica misy 25,8 cm, średnica stopy 13 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.