Gilbert BAYES ? (1872-1953)
Lot No.: 201
Mężczyzna z kogutem
drewno egzotyczne;
Anglia, 1 poł. XX w.
twarz o orientalnych rysach, z wąsami i krótkim zarostem na brodzie; na głowie turban, tors nagi, przepaska na biodrach; mężczyzna przykucnięty, trzyma
przed sobą ażurowy kosz z kogutem, którego karmi ziarnem z prawej dłoni; podstawa owalna, z rytą sygnaturą: "G. BAYES";
drewno egzotyczne; wys. 32,6 cm, podstawa 26 x 22 cm.
Anglia, 1 poł. XX w.