Zestaw 19 prac:
różne techniki i formaty
1. Czerwony ptaszek
olej, płótno, 77 x 40 cm; sygn. p.g.: PODSADECKI / VIII / 1958
Na odwrocie dedykacja autorska: PAŃSTWU EWIE I ROBERTOWI / POKŁADOM / OFIARUJĘ W DNIU /
ICH ŚLUBU / KRAKÓW-3-9.1960 / KAZIMIERZ PODSADECKI; oraz opis autorski: 1958 / K.
PODSADECKI / "CZERWONY PTASZEK" / OLEJNY / 65 x 40
2. Śpiąca
olej, tektura, 35 x 27,2 cm; sygn. p.d.: PODSADECKI; Na odwrocie nr i napis: 12 / "ŚPIĄCA"
3. Pejzaż
olej, płótno naklejone na tekturę, 17,5 x 22 cm; Na odwrocie napis: 21,5 x 18 (D.R.)
4. Dom z czerwonym dachem
olej, tektura, 27 x 31,8 cm; sygn. l.d.: SADECKI (sygnatura niepełna, tektura prawdopodobnie obcięta);
Na odwrocie dedykacja autorska: MIŁEJ PANI EWIE / K. PODSADECKI / 6.I.1959.; oraz data 1958
5. Nad stawem
akwarela, tektura, 25,5 x 35 cm; sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 14. 8. 957- (ołówkiem)
6. Pejzaż
akwarela, tektura, 26,3 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 6. 7. 1960 (ołówkiem)
7. Śledzie i cebule
akwarela, karton, 31,7 x 43,5 cm; sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 25.V.970.;
pośrodku u dołu dedykacja: KOCHANEMU ROBERTOWI NA IMIENINY Z UŚCISKIEM - KP.VI.1970.-;
Na odwrocie napis autorski: "ŚLEDZIE I CEBULE"
8. Miasteczko nocą
ołówek, akwarela, karton, 34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data p.d.: 8. 7. 968- (ołówkiem)
9. Kwiaty
akwarela, karton, 41,5 x 53,5 cm; sygn. p.d.: VI-1960-PODSADECKI (ołówkiem);
dedykacja l.d.: ROBERTOWI / NA IMIENINY - 1960 - (ołówkiem)
10. Baba Jaga
gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 23 x 25 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: BABA.JAGA.BABA.JAGA.BABA.JAGA
11. Janosik
gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 29,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy)
12. Kolędnicy
gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
13. Skrzat
gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 19 x 15 cm (w świetle oprawy)
14. Jesień
tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę, 18,2 x 20,3 cm;
sygn. p.d.: XI.1959-PODSADECKI (tuszem); oraz pośrodku u dołu napis: JESIEŃ (ołówkiem)
15. Kwiaty w wazonie
węgiel, pastel, szary papier, 32 x 24 cm; sygn. l.d.: PODSADECKI; oraz data p.d.: 12.XI.1956
16. Córa
sangwina , papier, 34 x 24,5 cm; sygn. p.d.: P. / 6. 3. 62-; oraz napis l.d.: CÓRA
17. Babcia z wnuczką
sangwina , papier, 34 x 24,5 cm; sygn. l.d.: PODSADECKI / 6. 3. 932.; Na odwrocie napis: Róża z
Gorczykowskich Ziębowa / z pięciomiesięczną wnuczką Jagódką Pokład / notatka 30.XII.1993 r. Ewy Pokład
18. Dziewczynka na łące
kredka, papier, 21 x 28 cm; sygn. l. d.: Podsadecki / czerw. 1939
19. Łodzie
gwasz, karton, 29,5 x 41,5 cm