Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Lot No.: 315
W kręgu kultury europejskiej, 1988
olej, płótno, 134.5 x 190 cm;
sygn. na odwrocie
olej, płótno, 134.5 x 190 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODEK PAWLAK / "W KRĘGU KULTURY EUROPEJSKIEJ" / 135 X 195 / 1988;
praca z cyklu pt. "Tablice dydaktyczne" z lat 1987-1988; wystawiany i reprodukowany
lit.:
- Ars auro prior. Wystawa - sprzedaż, [org.] Polski Dom Aukcyjny, P.P. Desa Stary Rynek 48, [Poznań] 21-28 XI 1988, repr. b.;
- Włodzimierz Pawlak. Tablice dydaktyczne, Pawilon SAPR, Warszawa 1989; repr. czarno-biała przy recenzjach: Dorota Jarecka, Dydaktyka
i analiza, "Res Publica" 1989 nr 6, s. 133; Jan Michalski, Pawlak ma rosyjską duszę, "Magazyn Artystyczny" 1989 nr 2, s. 3.
- Dialog [część 1. polsko-niemieckiej wystawy], Wilhelm-Lehmbruck-Museum, Duisburg 15-29 X 1989 [w części 2. wystawy w Centrum Sztuki
Współczesnej w Warszawie praca nie uczestniczyła, nie była też wzmiankowana w katalogu opublikowanym w Polsce w 1990].