Lot No.: 915
Bufet w stylu II Cesarstwa
fornir - orzech, czeczota orzechowa,
intarsje - bukszpan(?); okucia - brązy złocone;
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
o zaokrąglonych bokach i prostym froncie, ujęty w narożach kanelowanymi kolumnami, trójdrzwiowy, czteroskrzydłowy, przeszklony, fornirowany, intarsjowany, dekorowany złoconymi brązami, wsparty na cokole i czterech toczonych nóżkach w formie spłaszczonych kul. Wnętrze podzielone na trzy części, wybite aksamitem, z pojedynczymi półkami;
fornir - orzech, czeczota orzechowa, intarsje - bukszpan(?);
okucia - brązy złocone; 111,4 x 193,5 x 48,5 cm.
Mebel luksusowy, o formie popularnej w okresie panowania Napoleona III, lecz niespotykanej misternej dekoracji. O zrownoważonych proporcjach, przemyślanej ornamentyce, ktora choć bogata, nie jest przesycona. Posiada gięte szyby, najprawdopodobniej pochodzące z epoki.