Lot No.: 830
Sekretarzyk podróżny
drewno egzotyczne (heban, palisander?);
mosiądz polerowany i złocony;
Francja, Paryż, firma Berthet i Peret, 4 ćw. XIX w.
w formie prostopadłościennej skrzyni z profilowaną listwą cokołową; boki i wieko inkrustowane mosiężnymi żyłkami wzdłuż krawędzi; pośrodku wieka - monogram wiązany: „ER” (?); po uniesieniu wieka i odchyleniu frontowej ścianki - odsłania się wnętrze z płaskim blatem i ukrytymi pod nim trzema szufladkami, z mosiężnymi, złoconymi uchwytami w kształcie rozetek; zamek z kluczem, wpuszczany, trzyryglowy, z napisem na górnej listwie: „Berthet & Peret, Rue Montmorency 13, Paris”;
drewno egzotyczne (heban, palisander?); mosiądz polerowany i złocony;
wys. 29 cm, szer. 66,5 cm, głęb. 46 cm.
Francja, Paryż, firma Berthet & Peret, 4 ćw. XIX w.