Lot No.: 806
Ekrytuar w manierze empirowej
brąz, patynowany, częściowo złocony,
moletowany; drewno;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
podstawa prostokątna, na 4 uskrzydlonych lwich łapach, z podłużnym, zaokrąglonym na końcach wgłębieniem na pióra; centralnie umieszczony, podtrzymywany przez parę łabędzi, pojemnik na stalówki w formie kielicha zdobionego lancetowatymi liśćmi, z pokrywką stożkowatą, zwieńczoną płomieniem, po bokach dwa cylindryczne kałamarze, bogato zdobione moletą z motywem łuski z laurowych listków; wieczka na zawiasie, z karczochowym uchwytem; w komplecie - suszka z drewna obłożonego brązem, zdobiona listwami laurowymi, z uchwytem w formie figurki łabędzia;
brąz, patynowany, częściowo złocony, moletowany; drewno;
18 x 36,5 x 22 cm, suszka - 8,8 x 12,3 x 6,8 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.