Lot No.: 719
Nożyczki do objaśniania świec na tacce
srebro próby 11; waga 360 g.
Kalisz, Johann Friedrich Suck,
lata 30. - 40. XIX w.
wsparte na trzech nóżkach z prostokątnym pojemniczkiem na knoty dekorowanym moletowaną taśmą z gałązką kwiatową,
z monogramem AP z boku, umieszczonym na ruchomych ramionach spiętych rozetką, zakończonych uchwytami w formie obrączek; tacka na 4 kulkach prostokątna o wklęśniętych bokach dłuższych obrzeżonych moletowanym pasem palmetkowym; boki krótsze dekorowane winną łozą z gronami;
srebro próby 11 sygnowane;
nożyczki - wys. 4 cm, szer. 17 cm, głęb. 5,6 cm;
tacka - wys. 2,8 cm, szer. 22 cm, głęb. 9 cm ;
srebro próby 11; waga 360 g.
Kalisz, Johann Friedrich Suck (czynny 1834-53), lata 30. - 40. XIX w.