Lot No.: 701
Komplet do kawy i herbaty
plater (biały metal srebrzony),
nie sygnowany. Niemcy?, 1 ćw. XX w.
składający się z dzbanka do kawy (wys. 26,3 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 11,8 cm), imbryka do herbaty (wys. 22,2 cm, szer. 22,3 cm, głęb. 12 cm), mlecznika (wys. 12,2 cm, szer. 9 cm, głęb. 6 cm), cukiernicy dwuusznej wewnątrz złoconej z nakrywką (wys. 14,2 cm, głęb. 14,5 cm, głęb. 9,8 cm) i cylindrycznego pojemnika na konfitury z wkładem szklanym (wys. 10 cm, średnica 8,7 cm), wspartych na kolistej, profilowanej stopie, o brzuścach gruszkowatych z podziałem na cztery u dołu puklowane, wyżej gładkie rezerwy, utworzone z pionowo biegnących profilowanych taśm zwieńczonych palmetą i festonami;
nakrywki z uchwytem w formie pąka na liściastej rozecie; ucha z wolut akantowych;
wylewy dzbanków w formie dzióbków, mlecznika trójkątny;
plater (biały metal srebrzony), nie sygnowany. Niemcy?, 1 ćw. XX w.