Lot No.: 603
Grupa: Trzy wieśniaczki
Ćmielów, ok. poł. XX w.
- okres powojenny(?).
na podłużnej, nieregularnej podstawie grupa trzech maszerujących wieśniaczek, w barwnych, kwiaciastych spódnicach, kraciastych chustach na głowach (dwie kobiety) i łapciach sznurowanych na łydce, niosących w chustach na plecach kosze; jedna z kobiet z pakunkiem pod pachą i koszykiem na ręku;
porcelana, farby naszkliwne; wys. 22 cm, dł. 27 cm;
sygn.: drukiem niebieskim - w trójkącie litera Ć, niżej ĆMIELÓW / RĘCZNIE MALOWANE;
Ćmielów, ok. poł. XX w. - okres powojenny(?).
Grupa w stylistyce plastyki figuralnej Haliny Burtanowny (por. figurka: Taniec zbojnicki), o masywnej, ekspresyjnej bryle, oddającej dynamikę maszerujących na targ kobiet z tobołkami.