Lot No.: 601
Amor niosący gęś
Miśnia, model Michaela Victora Aciera (1736-1799)
z ok. 1776, powtórzenie z XIX w.
na okrągłej, kanelowanej w arkady podstawie - stojące przy uciętej kolumnie uskrzydlone putto z draperią wokół bioder, zatkniętym za przepaskę nożem.
W uniesionych rękach trzyma oprawioną gęś; na kolumnę zarzucona niebieska draperia i przewieszony kołczan ze strzałami, o kolumnę wsparty łuk.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze, ryte E.83. (numer modelu), wycisk 147, czerwienią naszkl.: 77.
Miśnia, model Michaela Victora Aciera (1736-1799) z ok. 1776, powtórzenie z XIX w.