Lot No.: 913
Komoda klasycystyczna
sosna; fornir - czereśnia, orzech, jawor;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, trzyszufladowa, fornirowana, intarsjowana, wsparta na czterech graniastych, zbieżnych i kanelowanych nóżkach. Na blacie, bokach i licach szuflad obramienia oraz dekoracja z wzorzystych wstęg tworzących prostokątne pola, dodatkowo z kwadratami w wewnętrznych narożach. Blat ujęty ćwierćwałkiem na obrzeżu, a dół korpusu profilowaną listwą;
sosna; fornir - czereśnia, orzech, jawor; 88 x 127,8 x 63 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Komoda o formie i dekoracji typowej dla klasycyzmu środkowo i północno europejskiego. Użyte materiały wskazują na możliwe wykonanie na terenie Polski lub Niemiec.