Lot No.: 827
Zegar podłogowy, szafowy
Śląsk, Freiburg (Świebodzice),
firma Gustava Beckera, lata 30. XX w.
cokół prostopadłościenny, o zaokrąglonych narożach, ujęty profilowanymi, poziomymi listwami; szafa prostopadłościenna,
jednoprzestrzenna, wzdłuż naroży pionowe, kanelowane listwy; od frontu drzwiczki, oszklone w dolnej partii prostokątną szybą, osłaniającą trzy wagi i wahadło z kolistą, mosiężną soczewką; w części górnej drzwiczek - kwadratowa szybka, za którą
widoczna tarcza zegara, mosiężna, z nałożonym srebrzonym pierścieniem z podziałem godzinowym rzymskim i minutowym arabskim; środek tarczy groszkowany, w kornerach ażurowe nakładki z brązu złoconego z kobiecymi głowami w koronach z muszli, na tle wici roślinnej; gzyms łukowy, zwieńczony muszlą; mechanizm z naciągiem obciążnikowym, bije godziny i kwadranse; drewno w okleinie mahoniowej, mosiądz, brąz złocony, szkło; wys. 199 cm, szer. 55 cm, gł. 29 cm.
Śląsk, Freiburg (Świebodzice), firma Gustava Beckera, lata 30. XX w.