Lot No.: 209
Chrystus Ukrzyżowany
drewno lipowe, polichromowane;
Polska, 1 poł. XIX w.
figura polichromowana, rozpięta na krzyżu, z nałożonym w zwieńczeniu napisem „I.N.R.I.” na złoconej wstędze;
drewno lipowe, polichromowane; wys. 61 cm, szer. 42,2 cm, głęb. 10,5 cm;
krzyż (wtórny) 87,3 x 58 x 13,5 cm.
Polska, 1 poł. XIX w.
Rzeźba utrzymana w tradycji osiemnastowiecznej sztuki późnobarokowej, wykonana przez artystę prowincjonalnego.