Józef PESZKA (1767-1831)
Lot No.: 170
Święty Jan Chrzciciel - jako śpiące dziecko
olej, płótno,
64 x 52 cm.
olej, płótno, 64 x 52 cm.
Obraz pochodzi z kolekcji prof. Macieja Leona Jakubowskiego (1837-1915) twórcy polskiej pediatrii, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Praca w tradycji przypisywana Józefowi Peszce, nieprzerwanie w posiadaniu rodziny kolekcjonera do 2011.