Lot No.: 10
Album Legionów Polskich
pod protektoratem szefa Wojskowego
Biura Historycznego generała Juljana Stachiewicza
Biura Historycznego generała Juljana Stachiewicza,
oprac. W. Lipiński (tekst), E. Qurini (fot.), J. Swirysz-Ryszkiewicz
i A. Nałęcz-Korzeniowski (akwarele i rys.), A. Girs i B. Barcz (oprac. graficzne), Kraków 1933
34 cm; oprawa: wydawnicza płócienna autorstwa Roberta Jahody. Zawiera 740 fotografii, 6 akwarel, 8 rysunków wykonanych specjalnie do tego wydania.
Stan: zaplamienia, przetarcia, blok poluźniony, naderwany, zdjęcia i ilustracje w stanie dobrym.
Obszerne i bogato ilustrowane dzieło dokumentujące historię legionów, a także życie codzienne legionistów.