VOLTAIRE [Wolter, wł. Francois-Marie Arouet]
Lot No.: 8
Kandyd
[wyd.] Gibert Jeune,
Paris 1933
[wyd.] Gibert Jeune, Paris 1933
27 cm, 16 kolorowych ilustracji na osobnych tablicach wykonanych w graficznej technice pochoir, winiety, oprawa introligatorska, sygn. M. Gibeaud, z dekoracyjną intarsją wielobarwną. Nakład limitowany 2500 egz., egzemplarz oferowany z nr. 1622. Dzieło ozdobione szesnatoma kolorowymi ilustracjami erotycznymi autorstwa Umberto Brunelleschi (1879 - 1949), włoskiego malarza i ilustratora. Stan: otarcia oprawy, brak grzbietu oryginalnego, blok książki poluźniony