Eugene MONTROSIER
Lot No.: 7
Les artistes modernes
[wyd.] Libraire Artistique H. Launette,
Paris 1881
Libraire Artistique H. Launette, Paris 1881
27 cm; oprawa: oryginalna, wydawnicza, półskórek (grzbiet profesjonalnie naprawiany). 40 tablic w fotograwiurze z widocznymi odciskami płyty wraz z ochronnymi bibułkami, na których umieszczono nazwisko malarza oraz tytuł obrazu oraz 40 całostronicowych rysunków przedstawiających głównie typy ludzkie Europy XIX w. Stan bardzo dobry.
Wspaniała edycja pt. Współcześni Artyści zawiera 40 biografii artystów malarzy z okresu XIX w. Każdej biografii towarzyszy obraz wykonany w szlachetnej technice fotograwiury oraz całostronicowy rysunek bohatera biografii.