Lot No.: 17
Zestaw obiadowo-deserowy
porcelana, kobalt, złocenia;
Miśnia, XX w.
dekorowany kobaltem podszkliwnie w motywy kwiatowe;
12 dużych talerzy wys. 3,2 cm, średn. 25,3 cm; talerz półmiskowy wys. 6 cm, średn. 34,3 cm, półmisek wys. 5,5cm, średn. 24,6 cm, 6 talerzy do zupy wys. 4,5 cm, średn. 23,5 cm, 6 talerzy wys. 3 cm, średn. 21 cm, 6 talerzyków deserowych wys. 2,3 cm, średn. 17,5 cm, 2 filiżanki ze spodeczkami - filiżanki wys. 5,3 cm, średn. 9,4 cm, spodki wys. 3,2 cm, średn. 13,9 cm, 2 talerzyki wys. 2,9 cm, średn. 15,5 cm, sosjerka 10,5 x 27 x 19,5 cm; filiżanka wys. 6 cm, średn. 8,8 cm;
porcelana, kobalt, złocenia;
sygn. na spodzie kobaltem: dwa skrzyżowane miecze (niektóre przekreślone dwa razy na kole szlifierskim);
zestaw składa się z różnych kompletów.
Miśnia, XX w.