Lot No.: 907
Serwantka w stylu Ludwika Filipa
sosna, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
dwuczęściowa, o prostych bokach i froncie, zaokrąglona na frontowych narożach, z nastawą przeszkloną, jednoskrzydłową zwieńczoną faliście i podstawą pełną, dwuskrzydłową wspartą na czterech spłaszczonych kulach, fornirowana. Zwieńczenie dwugarbne z rzeźbionymi liśćmi i różą pośrodku. We wnętrzu nastawy dwie półki szklane, w podstawie jedna półka;
sosna, fornir - mahoń; 199 x 76,5 50 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Mebel o cechach stylu Ludwika Filipa, przeznaczony do prezentacji i przechowywania zastawy.