Lot No.: 706
Komplet do kawy
plater niesygnowany;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
składający się z dzbanka, dwuusznej cukiernicy i mlecznika, wspartych na 4 wygiętych nóżkach; korpusy naczyń gruszkowate, dekorowane naprzemiennie gładkimi puklami i motywem wici roślinno-kwiatowej na groszkowanym tle; ucha wolutowe gładkie
(w dzbanku z izolatorkami z masy); wylew dzbanka w formie kanelowanego dzióbka,
nakrywka kopulasta ozdobiona rozetą i zwieńczona kwiatonem; plater niesygnowany;
dzbanek - wys. 25,7 cm, szer. 23 cm, głęb. 15 cm;
mlecznik - wys. 13,6 cm, szer. 11,8 cm, głęb. 9,8 cm;
cukiernica - wys. 13,2 cm, szer. 17,7 cm, głęb. 15 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.