Lot No.: 617
Półmisek z miniaturami portretowymi
i dekoracją kwiatową;
Rosja, manufaktura w St. Petersburgu, okres
Aleksandra II (1855-1881), dekoracja: XIX/XX w.?
i dekoracją kwiatową;
owalny, mocno wydłużony (na rybę). W lustrze dwie miniatury portretowe:
1) mężczyzna w peruce, zbroi, z błękitną szarfą na piersi, z podpisem u dołu z prawej: Philippe d'Orleans (Regent); 2) popiersie damy w białej peruce, perłach na szyi i w sukni z dużym kołnierzem z koronką i błękitną kokardą. W lustrze i na kołnierzu luźne bukiety, gałązki i rzuty kwiatowe.
Brzeg z fioletowo- złotą obwódką;
porcelana, barwny druk naszkliwny, złocenia; wys. 5 cm, dł. 67,5 cm, szer. 31,5 cm;
sygn. drukiem zielonym pod dwudzielną koroną zamkniętą monogram A z cyfrą rzymską II, poniżej, naszkl. dwie małe zielone kreseczki.
Rosja, manufaktura w St. Petersburgu, okres Aleksandra II (1855-1881), dekoracja: XIX/XX w.?
Dekoracja drukowana półmiska: miniatury regenta Filipa Orleańskiego (1674-1723) i (prawdopodobnie) jego żony, François-Marie, Mademoiselle de Blois (1677-1749), uzupełnione motywami kwiatowymi, mogła powstać później, poza wytwórnią lub jako eksperyment - próba nowej technologii.