Lot No.: 612
Wazon dekoracyjny z pokrywą,
z dekoracją Zwiebelmuster;
Miśnia, 2.-3. ćw. XX w.
z dekoracją Zwiebelmuster;
wazon o gruszkowatym, odwróconym brzuścu, na szpulowej stopce, z szeroką, niską krawędzią, z wysklepioną pokrywą z uchwytem - plastyczną gałązką z kwiatem róży. Wokół brzuśca, stopy i pokrywy motywy kwiatowo-roślinne w typie
dalekowschodnim (wzór Zwiebelmuster). Krawędzie uchwytu - kwiatu, brzegi i kontury dekoracji kobaltowej złocone. Ubite końce trzech listków i kilku płatków uchwytu - róży;
porcelana, kobalt podszkliwnie, złocenia; wys. 36 cm (z pokrywą);
sygn. kobaltem podszkl.: skrzyżowane miecze oraz 7; przy krawędzi ryte: 599; wycisk: 7.
Miśnia, 2.-3. ćw. XX w.