Lot No.: 609
Figurka charta
Niemcy, Volkstedt, Fabryka Porcelany
Karla Ensa, 2. - 3. ćw. XX w.
na niskiej, nieregularnej podstawie biegnący chart długowłosy, biały, w brązowe łaty. Na wierzchu podstawy, przy tylnych łapach psa ryta sygnatura (autora modelu?) - nieczytelna. Przetarcia szkliwa na podstawie przy łapach psa; porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej; wys. 15 cm, dł. 23 cm;
sygn. zielenią chromu druk: Ens - Porzellan / Volksedt, na pionowej kresce osadzonej na krzyżaku - duży krzyżak z wpisanymi literami E N S; odręcznie zielenią chromu: handgemalt; ryte: 2478 (numer modelu).
Niemcy, Volkstedt, Fabryka Porcelany Karla Ensa, 2. - 3. ćw. XX w.
Dobra rzeźba ceramiczna; w okresie międzywojennym tematyka animalistyczna była podejmowana w fabryce Ensa wg modeli rzeźbiarzy współpracujących z wieloma wytwórniami europejskimi; liczne modele realizowano także po II wojnie światowej.