Lot No.: 10
Chimera - tom VIII
Czasopismo literacko - artystyczne. T. VIII.
Warszawa 1904. Zeszyty 22, 23, 24, s. 456;
oprawa półskórek z epoki, złocone tłoczenia m.in. wizerunek
chimery, grzbiet pięciopolowy. Stan: drobne przetarcia, zaplamienia, naderwania, brak ilustracji na str. 55, 432, poza tym stan dobry.
Tom VIII w całości poświęcony Norwidowi, strona tytułowa w cynkografii autorstwa J. Mehoffera, Portret Norwida - akwaforta F. Siedleckiego, ponadto cynkografie J. Stanisławskiego, K. Sichulskiego, P. Szyndlera, St. Dębickiego.
„Chimera” - sztandarowe pismo polskiego modernizmu, łączące wysoki poziom literacko - artystyczny z doskonałymi walorami edytorsko - ilustracyjnymi, wydawane w nakładzie około 600 egzemplarzy. Ukazało się 10 tomów pisma.