Warszawa 1959. 22 cm, 8 kolorowych tablic, liczne ilustracje w tekście, oprawa wydawnicza płótno, obwoluta.
Stan: niewielkie naderwania, stan bardzo dobry.
Ze wstępu: "Nie śmiem twierdzić, że brak słownika pijackiego był tzw. "dotkliwą luką" w polskiej bibliografii słownikarskiej, sądzę jednak, że wolny 30-milionowy naród, posiadający, skromnie licząc, z pięć milionów zawołanych pijaków, powinien mieć jakiś leksykon, jakąś encyklopedię, w której zabłysłyby świetności mowy ojczystej, w kieliszku odbite". W „Antologii bachicznej” utwory m.in.: M. Reja, J. Kochanowskiego, W. Potockiego, A. Naruszewicza, I. Krasickiego.