Lot No.: 7
Jesteśmy w Warszawie
Przewodnik literacki po stolicy. Praca zbiorowa
staraniem Związku Zawodowego Literatów Polskich.
Warszawa 1938.
Przewodnik literacki po stolicy. Praca zbiorowa staraniem Związku Zawodowego Literatów Polskich.
Warszawa 1938.
Skład główny: Biblioteka Polska. 23 cm, s. 302, wydawnicza oprawa broszurowa,
okładka projektu Tadeusza Gronowskiego, całostronicowy drzeworyt St. Ostoja-Chrostowskiego oraz 79 drzeworytów w tekście
wykonali m.in.: M. Berezowska, M. Bylina, S. Ostoja-Chrostowski, T. Gronowski, E. Manteuffel, S. Mrożewski, odręcznie pisany wiersz Jerzego Lieberta oraz dedykacja z 12.12.1945 r.: „Warszawa, jaką pamiętamy z wczoraj - i do jakiej wrócić chcielibyśmy jutro”.
Stan: niewielkie naddarcia i nieliczne zaplamienia, brak karty przedtytułowej, poza tym stan bardzo dobry.
Legendarny zbiór opowiadań o Warszawie. M.in. utwory, M. Kuncewiczowej, W. Sieroszewskiego („Józef Piłsudski w Warszawie”), M. Dąbrowskiej („Spółdzielczość w Warszawie”), J. Lorentowicza („Teatry w stolicy”), S. Wiecheckiego - Wiecha („Dialekt stolicy”), T. Boya-Żeleńskiego („Karnawał”).