Lot No.: 920
Komoda klasycystyczna
dąb, śliwka, grusza (?);
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
o prostych bokach i froncie, trzyszufladowa, wsparta na czterech graniastych, zbieżnych nóżkach, intarsjowana. Na blacie i licach szuflad po dwa prostokątne pola, a na bokach pojedyncze obwiedzione wstęgą i żyłkami, na blacie i licach szuflad w narożach pól dwukolorowe narożniki, na blacie gwiazdy we wnętrzach pól, a na licach między nimi; sosna, dębina, jesion, intarsje - czarny dąb, śliwka, grusza (?); 86,6 x 114,5 x 60,7 cm.
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
Komoda w stylu klasycystycznym, wykonana w prowincjonalnym warsztacie, naśladującymi wzory z czołowych ośrodków stolarskich, z dekoracjami intarsjowanymi z pól i gwiazd typowymi dla terenów środkowo europejskich.