Lot No.: 906
Sekretarzyk w stylu barokowym
Europa Środkowa, Polska Południowo-wschodnia (?),
po 1850 roku;
w formie szafki ze ściętą i odkładaną płytą górną, zamykanej dwuskrzydłowo, z szufladą u dołu, fornirowanej, delikatnie rzeźbionej, intarsjowanej w gwiazdy, wspartej na toczonych nóżkach ze spłaszczoną kulą u dołu. Na płycie górnej, skrzydłach drzwi i bokach prostokątne pola o zaokrąglonych narożach i falistych krótszych bokach, a na licu szuflady owalne ujęte rytowaną
wstęgą, w których na froncie czteroramienne, dwubarwne gwiazdy. Wnętrze sekreterowe puste, a we wnętrzu szafki półka
konstrukcja - sosna; fornir - orzech, drzewo owocowe barwione na czarno (grusza?);
intarsje - czarny dąb; 88,8 x 82,5 x 33,1 cm;
Europa Środkowa, Polska Południowo-wschodnia (?), po 1850 roku;
Sekretarzyk nawiązujący formą i dekoracją do mebli barokowych wykonywanych w Polsce w 1 połowie XVIII wieku. Mebel we współczesnej redakcji, nie zachowujący konstrukcji dawnych mebli.