Lot No.: 836
Zegar kominkowy z parą waz ozdobnych
Francja, Paryż, firma Samuel Marti,
4 ćw. XIX w.
w obudowie z czarnego marmuru, na planie prostokąta; front podstawy zdobiony rytą i złocona dekoracją z motywem stylizowanej wici roślinnej; wyżej - na dwóch wolutowych spływach podobnie zdobionych - wsparta cylindryczna obudowa mosiężnej puszki z mechanizmem; z przodu tarcza z rzymskimi cyframi na biało emaliowanym pierścieniu, osłonięta szklanymi fazowanymi, kolistymi
drzwiczkami w ramce mosiężnej z ornamentem perełkowym; pośrodku uwidoczniona część mechanizmu z wychwytem ankrowym i napis: „E. Devalque / Walcourt”; pomiędzy marmurowymi wolutami poniżej - fazowana szyba, odsłaniająca pracę wahadła; z tyłu kryjące mechanizm mosiężne drzwiczki; na tylnej płycie mechanizmu napis w kole: „MEDAILLE DE BRONZE / S. Marti / et Cie” oraz bite numery „2726” i „710”; wazy z czarnego marmuru, z podstawami na planie kwadratu i płytkimi, kolistymi misami na toczonych trzonach; front dekorowany rytym i złoconym ornamentem floralnym;
marmur, mosiądz, brąz, szkło; zegar 45,5 x 43,2 x 14 cm; wazy 27,5 x 14 x 11,5 cm, średnica 17,5 cm.
Francja, Paryż, firma Samuel Marti, 4 ćw. XIX w.