Lot No.: 832
Zegar szafkowy z parą lichtarzy
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
podstawa prostokątna z białego marmuru, na 4 szpulowych nóżkach z brązu, dekorowana od frontu i na bokach ażurowymi nakładkami z pasem wici roślinnej; szafka zegara oszklona z 4 stron fazowanymi szybkami, prostopadłościenna; od frontu wmontowana kolista tarcza, biało emaliowana, z cyframi arabskimi, podkreślonymi od dołu malowanymi girlandkami, osłonięta wypukłym szkiełkiem w moletowanej ramce; wokół tarczy festony kwiatowe związane kokardą, poniżej instrumenty muzyczne i nuty na tle skrzyżowanych gałązek laurowych; zwieńczenie z parą pełnoplastycznych gołąbków siedzących na wiązance kwiatów, z której wystaje kołczan i pochodnia; mechanizm z regulatorem balansowym; wewnątrz szafki - sygn. „BR. ŁOPIEŃSCY WARSZAWA”;
lichtarzyki na kwadratowych, marmurowych podstawach; trzony w formie marmurowych kolumienek w oplocie z wici dębowej; na głowicach osadzone tulejki z lancetowatych liści;
marmur, brąz złocony, mosiądz, szkło;
zegar -wys. 13 cm, szer. 13,3 cm, głęb. 10,8 cm;
lichtarze - 20,5 x 7 x 7 cm.