Lot No.: 824
Ikona - „Matka Boska”, w kiocie
tempera na desce, tkanina, haft złotą nicią
metalową, cekiny, koraliki;
Rosja, XIX w. (haft XVIII/XIX ?)
wizerunek typu Hodegetria, z Dzieciątkiem błogosławiącym prawą ręką; malowidło osłonięte koszulką z tkaniny haftowanej złotą, metalową nicią, cekinami i lazurowymi, szklanymi koralikami, na wypukłym podkładzie; wokoło szeroka, drewniana, złocona ramka; całość w kiocie - skrzynce drewnianej o zaokrąglonych narożach, oklejonej papierem imitującym fornir mahoniowy, z oszklonymi drzwiczkami zamykanymi na mosiężny haczyk;
tempera na desce, tkanina, haft złotą nicią metalową, cekiny, koraliki;
20,8 x 16,5 cm; drewno, złocenie płatkowe;
kiot - drewno, papier, 30 x 25 x 4,5 cm.