Lot No.: 808
Patera do tortu
fajans, metal galwanizowany;
Austria, lata 20-30. XX w.
kolista, z płaskim, fajansowym lustrem ozdobionym malowaną naszkliwnie wiązanką kwiatów polnych; oprawa platerowa z tłoczonym wzorem akantowo-muszlowym, na 4 nóżkach z motywem wolut i akantu; po bokach para uchwytów, również
zdobionych akantem; na spodzie wyciśnięta tarcza z uproszczonym herbem Austrii, wokoło litery „L - A - T - H”; ponadto naszkliwnie „n. 843” i cyfra „2”;
fajans, metal galwanizowany; wys. 6,2 cm, średnica 32 cm.
Austria, lata 20-30. XX w.