Lot No.: 806
Zegarek w obudowie z brązu złoconego
Francja, Caen, warsztat zegarmistrzowski Adeline;
XVIII/ XIX w.; obudowa późniejsza.
kolistej, zdobionej moletowaniem, z ruchomym kółeczkiem do zawieszania; wewnątrz umieszczony mechanizm zegarka kieszonkowego, z kluczykiem do nakręcania; tarcza biało emaliowana, z cyframi arabskimi i napisem: „Adeline / A CAEN”; mechanizm z bębnem wyrównawczym i łańcuszkiem Galla, 4 filarki tralkowe, kok osłaniający balans - ażurowy,
z motywem wici roślinnej; na płycie tylnej mechanizmu napis: „Adeline á Caen” i numer: „No 5758”;
mosiądz, emalia, brąz złocony, szkło; średnica zegarka 4,7 cm; średnica obudowy 10,2 cm,
wys. 12,4 cm, z kółkiem 15 cm.
Francja, Caen, warsztat zegarmistrzowski Adeline; XVIII/ XIX w.; obudowa późniejsza.
”Dictionnaire des Horlogers Françaises” wydawnictwa Tardy odnotowuje pracownię braci Adeline w Paryżu, czynną w 1812 roku.