Lot No.: 709
Patera
plater nie sygnowany, szkło;
Europa Środkowa, k. XIX- pocz. XX w.
na kolistej, profilowanej stopie ozdobionej szerokim pasem półowali, przechodzącej uskokowo w cylindryczny cokół, na którym trzon utworzony z czterech kanelowanych kolumn, podtrzymujących kolistą podstawę z podwieszoną pośrodku szyszką pinii, na której umieszczony jest szklany kolisty talerz, o wykroju falistym, szlifowany w promienie i soczewki;
plater nie sygnowany, szkło; wys. 35,5 cm, średnica talerza 27,7 cm.