Lot No.: 615
Półmisek z ornamentem
Rosja, Twer, Koncern M. S. Kuzniecowa;
XIX/XX w. - pocz. XX w.
z festonami kwiatowymi;
owalny o lekko puklowanym 8-płatkowym kołnierzu, wokół kołnierza taśma z motywem liści wpisanych w trójkąty, przedzielona 8 motywami wiązanki kwiatowej z podwieszonymi dwudzielnymi festonami kwiatowymi. Przy krawędzi szlak trójkątnych ząbków. Przetarcia szkliwa na krawędzi kołnierza, jedno większe; szkliwo w lustrze porysowane;
fajans delikatny, druk granatowy, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. 5 cm, 51,5 x 39,5 cm;
sygn. drukiem podszkl.: rosyjski orzeł dwugłowy insygniami, wieńczący listwową etykietę z 2 medalionami powyżej, z napisem cyrylicą: M.S. KUZNIECOW; poniżej półkolista listwa z pętelkowaniem, z napisem cyrylicą: W TWIERI, niżej: No 122; oraz wycisk z orłem dwugłowym z insygniami i napisem (cyrylicą): KUZNIECOW poniżej (słabo czytelnym).
Rosja, Twer, Koncern M. S. Kuzniecowa (przekształcony w 1889 w kompanię, łączącą wiele mniejszych fabryk), XIX/XX w. - pocz. XX w.