Lot No.: 614
Wazon z dekoracją kwiatową
Niemcy, Marktredwitz (Bawaria), fabryka
porcelany F. Thomas, lata ok.1939-1952
owoidalny, z obręczową stopką i krótka, rozchyloną szyjką. Wokół brzuśca trzy kompozycje kwiatowe z różami, irysem, peoniami i tulipanem oraz drobne rzuty gałązek kwiatowych. Wokół krawędzi i stopki złocone obwódki;
porcelana kremowa (Ivory - Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; wys. 32 cm;
sygn. drukiem zielonym: tarcza z napisem: Thomas / Bavaria, ze „skrzydełkami” z boków, z napisami: Ivory Thomas (nad tarczą) oraz Germany (pod tarczą);
wycisk: 1081/6, naszkl. druk brązowy: F 2.
Niemcy, Marktredwitz (Bawaria), fabryka porcelany F. Thomas, lata ok.1939-1952