Lot No.: 612
Grupa figuralna: Zabawy wiejskie
Miśnia, model z lat ok. 1768-1770,
powtórzenie z XIX w.
dookolna usytuowana na cokole ze złoconymi rocaillami. Na skalnym wzniesieniu dwie pary w strojach dworskich-pasterskich: dziewczynka grająca na mandolinie i chłopiec w kwiecistym fraczku unoszący ku niej ręce oraz para młodych - młodzieniec w seledynowym surducie i czarnym trikornie, nalewający flaszki wino do szklanki, trzymanej przez stojąca obok młoda
kobietę w czepeczku, spódnicy w kwiatki i podwiązanym fartuszku. Obok młodzieńca nagie putto z ptakiem na dłoni, u stóp pary dziecięcej - półnagie putta z draperią wokół bioder: putto z tamburynem na koźle oraz putto karmiące kozła. Liczne drobne ubytki dekoracji plastycznej (m.in. listki na drzewku i podstawie, atrybut w dłoni putta z ptakiem, konar drzewa), ślady reperacji i klejeń ( m.in. róg kozła, ręka kobiety ze szklanka, gryf mandoliny);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 36 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, ryte: C.59., wycisk: 121, naszkl. fioletem: 49.
Miśnia, model z lat ok. 1768-1770, powtórzenie z XIX w.