Lot No.: 606
Naczynie dekoracyjne na kwiaty,
z puttem na złotej kuli; Niemcy, Selb (Bawaria),
fabryka porcelany L. Hutschenreuther,
Kunstabteilung (Dział Sztuki), lata 1955-1968
z puttem na złotej kuli
płytka, 6-listna misa z zawiniętą do wewnątrz krawędzią z otworami przy brzegu, na niskiej, 6-bocznej, stożkowej stopce. Wewnątrz misy kwadratowy cokolik z nastawianą nań figurką uskrzydlonego putta balansującego na złotej kuli z kwadratową podstawą;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złoty druk o czarnym konturze, złocenia;
wys. (całości) ok. 24 cm; średn. misy 23 cm, wys. 7 cm;
sygn. zielonym drukiem (spód misy i figurki): Hutschenreuther / Selb, w owalu lew kroczący w lewo i litery L.H.S.,
niżej półkoliście: GERMANY / Kunstabteilung; na spodzie figurki wycisk: K. TUTTER, złocony monogram odręczny MF.
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany L. Hutschenreuther, Kunstabteilung (Dział Sztuki), lata 1955-1968, proj. Karla Tuttera (1883-1969) z okresu międzywojennego, nr modelu 815.