Lot No.: 15
Album H. Sienkiewicza z heliograwiurami
m.in. Józefa Brandta, Juliusza Kossaka,
Jana Rosena; Warszawa 1898
m.in. Józefa Brandta, Juliusza Kossaka, Jana Rosena
Album Jubileuszowe Henryka Sienkiewicza. Główniejsze sceny i postacie z powieści i nowel Sienkiewicza w dwudziestu illustracyach;
Warszawa 1898. Nakł. Gebethnera i Wolffa. Druk W. L. Anczyca i Sp.; 33 cm,
zawiera 20 heliograwiur J. Brandta, J. Chełmońskiego, A. Kamieńskiego, J. Kossaka, W. Kotarbińskiego, K. Pochwalskiego, J. Rosena, H. Siemiradzkiego, P. Stachiewicza, W. Wodzinowskiego.
Oprawa wydawnicza sygnowana „Karol Wójcik Kraków”, zielone płótno, lico ozdobne z wizerunkiem pisarza, tłoczone i złocone napisy, motywy florystyczne, brzegi kart złocone. Blok profesjonalnie naprawiany, niewielkie zaplamienia, otarcia i zabrudzenia.
Widoczne odciski płyty wokół ilustracji.
Album zawierający fragmenty słynnych dzieł Henryka Sienkiewicza, zilustrowane przez prace najwybitniejszych malarzy polskich i zaprezentowane w technice heliograwiury.