Lot No.: 13
Liberum Veto
Rok II, nr. 1-13, 1904; 25 cm.
Kraków. Druk i litografie Władysława Teodorczuka.
Oprawa wspólna półpłótno. Stan: bardzo dobry, niewielkie zbrązowienia. 13 numerów pisma poświęconego satyrze politycznej, literackiej i artystycznej okresu Młodej Polski.
Zawiera litografie i cynkografie artystów z kręgu Zielonego Balonika, m.in. W. Wojtkiewicza (14 szt.), St. Szreniawy Rzeckiego (19 szt.), K. Sichulskiego (3 szt.) K. Frycza, S. Kuczborskiego, J. Skotnickiego, L. Markusa oraz T. Niesiołowskiego (2 szt.) - wszystkie sygnowane na płycie. Część litografii wydawniczo ręcznie podkolorowanych, większość całostronicowych lub okładkowych Ponadto okładki w litografii (6szt.) m.in. H. Uziembły, przedstawiającej gigantycznego Stańczyka z kaduceuszem i pawim piórem przeganiającego mieszczan krakowskich na tle Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Ciekawostką jest kilka pustych kart z nadrukiem
„Skonfiskowano!” stanowiących ślad po C.K. cenzurze.