Lot No.: 903
Sekretarzyk podróżny w stylu klasycyzującym
świerk; fornir - mahoń;
Europa Środkowa (?), 2 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie zamykanym cylindryczną klapą, z szufladką u dołu, fornirowany. Obrzeże korpusu wokół klapy kanelowane. Na klapie oraz szufladzie pary toczonych uchwytów. We wnętrzu dziewięć szufladek i trzy wnęki pośrodku.
Blat wewnętrzny wyklejony skórą;
świerk; fornir - mahoń; 34 x 61 x 44 cm.
Ciekawy niewielki sekretarzyk do nastawienia na stolik, przenośny i prawdopodobnie wykorzystywany w podróży. Forma i dekoracja mebla mają charakter klasycyzujący, powstały około 1840-50.